Walka z menopauzą

Kobiety i mężczyźni już są tak stworzeni, że muszą zmagać się z pewnymi dolegliwościami w swoim życiu. Takie już są nasze organizmy, że na różnych etapach życiowych mamy do czynienia z pewnymi zjawiskami, które można czasem wyeliminować a czasem nie. Dlaczego? Ponieważ taki już jest organizm ludzki i tak odpowiada za to natura. Czasem można zrobić jednak dużo dobrego przy małym nakładzie finansowym a dolegliwości znikną. Jedną z takich dolegliwości jest menopauza. Jak sobie z nią można poradzić w swojej książce “Jak się nie dać menopauzie” radzi Monika Björn.

Okres menopauzy

Jest to typowy poradnik dla kobiet, który może pomóc. Tak, menopauza jest okresem, który dotyka każdą kobietę prędzej czy później. Nie ma sensu wypierania jej ze swojej pamięci, ponieważ ona się pojawi. Dla wielu kobiet jest to ogromny cios, ponieważ są one święcie przekonane, że przez to tracą na swojej atrakcyjności. Nic bardziej mylnego. Menopauza jest okresem, który powoduje różne dolegliwości, jak chociażby problem ze snem. Jeżeli jednak ktoś wie jak postępować, to nawet nie zauważy, że okres przekwitania właśnie nadszedł a atrakcyjność kobiecego ciała nadal będzie utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie. Jak sobie z tym poradzić? Dzięki poradnikowi “Jak się nie dać menopauzie“. Monika Björn jest nauczycielką jogi oraz trenerem osobistym, który miał już przyjemność pracować z wieloma osobami. Jest to osoba, która już ma za sobą okres przekwitania. Postanowiła jednak ten moment wykorzystać na to, aby stworzyć dla innych czytelniczek wartościowy poradnik, który pomoże innym kobietom przetrwać wszystkie huśtawki umysłowe oraz problemy z głową.

Ćwiczenia nad sobą


W swojej książce autorka opiera swoją wiedzę nie tylko na doświadczeniu własnym ale osób z którymi w jakiejś części miała przyjemność pracować. Bardzo ważnym czynnikiem jest ruch. Różnego rodzaju ćwiczenia w domu, czy też w innym miejscu są bardzo łatwe do wykonania. Bez względu na wiek. Monika tak starała się dobrać proponowane przez siebie ćwiczenia, aby nawet osoby, które do tej pory nie miały raczej do czynienia z aktywnością fizyczną – również sobie z nią poradziły. Jest to naprawdę jeden z najlepszych poradników, który okres menopauzy traktuje w bardzo poważny sposób. Wiedza jednak w nim przedstawiona jest opisana tak, że czyta się ją z wielką przyjemnością. Wszystkie kobiety powinny wiedzieć, że menopauza nie musi kojarzyć się z niczym złym. To kolejny okres w życiu pań, który stawia przed nimi nowe wyzwania do pokonania. Siła kobiet jest wielka. Pokazuje to ta wspaniała książką.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com